YAMAHA RX-A4A

TOP 43 v kategorii AV přijímače

Produkty vybíráme automaticky podle recenzí uživatelů, zájmu o produkt a prodejů.

YAMAHA RX-A4A

93 %
Výkonný 7.2kanálový receiver řady AVENTAGE s rozlišením až 8K/60Hz, prostorovým Dolby Atmos a DTS:X pro nekompromisní domácí kino a hry. Užijte se maximální zvukový zážitek...
39 310 Kč
Doprava zdarma, Info v obchodu
Doporučená nabídka HifiObchod.cz
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (4)

Info v obchoduZdarma100 % • 436 recenzíDalší informace
Do týdne • 1 variantaZdarma100 % • 2 914 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaZdarma100 % • 460 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 variantaZdarma100 % • 452 recenzíDalší informace

Popis produktu

Výkonný 7.2kanálový receiver řady AVENTAGE s rozlišením až 8K/60Hz, prostorovým Dolby Atmos a DTS:X pro nekompromisní domácí kino a hry. Užijte se maximální zvukový zážitek...

Parametry produktu

Výrobce
Počet kanálů
7.2

Recenze

  Parametry produktu

  Výrobce
  Počet kanálů
  7.2

  Popis produktu

  7.2kanálový receiver prémiové řady AVENTAGE

  Základní charakteristika a funkce
  WiFi, Bluetooth®, AirPlay 2, Spotify Connect a MusicCast Multiroom Audio
  SURROUND:AI optimalizuje prostorový efekt automaticky a v reálném čase.
  Dolby Atmos® a DTS:X® s CINEMA DSP HD3
  YPAO™ RSC s vícebodovým měřením a přesným EQ
  HDMI™ 7 vstupů/3 výstupy, 8K/60Hz, 4K/120Hz
  Speciální herní funkce (ALLM, VRR, QMS, QFT)
  ESS SABER ES9007S Premier Audio DAC pro konverzi vysokého výkonu
  Hlasové ovládání pomocí Alexa a Google Assistant.

  Pro ještě bohatší výbavu, pokročilejší zvuk a více funkcí se podívejte na další modely řady AVENTAGE: A6A a A8A.

  Dechberoucí zvuk

  SURROUND:AI™
  Technologie AI zabudovaná do DSP analyzuje scénu zábavního obsahu a poté vytváří optimální prostorový efekt pro jeho reprodukci s maximálním dopadem. Tato umělá inteligence okamžitě analyzuje scény tím, že se soustředí na konkrétní zvukové prvky, jako jsou dialogy, hudba na pozadí, okolní hluk a zvukové efekty, a automaticky optimalizuje prostorový efekt v reálném čase. Představte si, že audio inženýr Yamaha vyladí ten nejlepší zvuk naživo a speciálně pro vás, zatímco posloucháte hudbu. Technologie AI vytváří přesvědčivě realistický dojem s expresivním výkonem, který přesahuje tradiční efekty zvukového pole, a poskytuje vám ten nejpohltivější možný zážitek ze zábavy. Qualcomm® QCS407 s vysoce přesným 64bitovým zpracováním poskytuje přesný prostorový zvuk.

  CINEMA DSP HD3 pro filmy, hudbu a hraní her
  Technologie 3D reprodukce zvukového pole nejvyšší kvality společnosti Yamaha byla vyvinuta kombinací skutečně naměřených dat zvukového pole s nejnovější technologií digitálního zpracování signálu. Přepracovaný CINEMA DSP HD3 obsahuje nové algoritmy zpracování signálu a maximalizuje zvukové efekty kina, čímž vytváří novou úroveň realismu. Vzniká tak zvukové pole s intenzivním pocitem přítomnosti a bez dojmu hranic. Použitím předních, středových a prostorových reproduktorů k vytvoření virtuálního zadního reproduktoru je možné přehrávat až 11.1 kanálů CINEMA DSP HD3 i při konfiguraci reproduktorů 7.1*.
  * Vyžaduje připojení předního reproduktoru.

  Dolby Atmos® s virtualizací výšek
  Pokud nemáte stropní reproduktory nebo reproduktory směřující nahoru ("upward firing"), je tu Dolby Atmos s výškovou virtualizací. Tento systém simuluje zážitek ze zvuku Atmos s předními reproduktory. Můžete nakonfigurovat až pět reproduktorů tak, aby měly stejný efekt jako dva stropní reproduktory, nebo použít všech sedm kanálů pro efektivní simulaci čtyř stropních reproduktorů.
  Cítit Dolby Atmos v každé dimenzi. Zkombinujte 5.1 prostorový systém se dvěma dalšími horními reproduktory nebo dvěma výškovými reproduktory Dolby Atmos a vytvořte dramatické stropní efekty se zvukovou kulisou skutečně zaplňující místnost – to vše s upmixérem Dolby Surround pro starší obsah.

  DTS:X®
  Pohlcující formátování zvuku DTS:X mapuje zvuk tam, kde by se přirozeně vyskytoval v prostoru, a vytváří tak realistický, vícerozměrný zvukový zážitek. Díky vestavěnému modulu pro prostorové přemapování DTS Neural:X™ se ponořte do svých oblíbených filmů a užijte si ještě realističtější požitek ze sledování.

  Zlepšení zvuku pro digitálně komprimovanou hudbu (Compressed Music Enhancer)
  Když je hudba zakódována do digitálního, komprimovaného formátu, jako je MP3, je ovlivněna frekvenční odezva. Compressed Music Enhancer společnosti Yamaha využívá exkluzivní algoritmy při zpracování digitálního signálu, které obnovují ztracenou kvalitu. Takto hudba zní tak, jak má! Svěží a vyvážená.

  VYSOCE KVALITNÍ KOMPONENTY
  Qualcomm® QCS407 je navržen tak, aby poskytoval vynikající zvukový výkon, s podporou Dolby Atmos a DTS:X pro pohlcující domácí zvuk a specializovaným vysoce výkonným audio DSP.
  Tento AV receiver využívá SABER ES9007S Premier Audio DAC k dosažení profesionální zvukové reprodukce digitálních audio signálů s výjimečným odstupem signálu od šumu a dynamickým rozsahem až 120 dB.

  ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ
  Anti-rezonanční technologie Wedge
  Nově vyvinutý klín Anti Resonance Technology (ART) tvoří pátou nohu uprostřed základny podvozku. To mnohem více tlumí vibrace generované výkonovým transformátorem, výkonovými tranzistory a chladiči, stejně jako vibrace, které mohou být způsobeny zvukem vydávaným reproduktory, a poskytuje dynamický zvuk a soustředěnou, přesnou reprodukci.

  Přepracovaná mechanická struktura
  Vysoce logické a symetrické vnitřní rozmístění součástek a plně přepracované obvodové desky jsou navrženy tak, aby signálové cesty na každé desce byly co nejkratší. Nový H-cross rám zlepšuje tuhost těla přijímače a stabilitu zvuku, což umožňuje čistší, ostřejší a transparentnější přehrávání. Přepracovaná mechanická struktura také pomáhá zabránit přenosu vibrací z transformátoru do obvodu zesilovače. Sníží se hluk, aby se zlepšila srozumitelnost.

  ZAŽIJTE FILMY A HRY NOVÝM ZPŮSOBEM
  HDR10+ neznamená pouze dynamické spektrum (poměr světla a tmy) ve video obsahu od scény ke scéně (nebo dokonce od snímku k snímku). S malým množstvím metadat také představuje charakteristiky scény mezi světlem a tmou, takže jsou zachovány důležité detaily. To umožňuje, aby obrazy – a tedy i záměr filmaře – byly na plátně ztvárněny realističtěji.

  8K/60Hz, 4k/120Hz
  Podporuje komplexní rozlišení 8K/4K a také řešení s vyšší obnovovací frekvencí pomocí jediného přepracovaného kabelu pro bezproblémovou integraci do ekosystému HDMI. 8K vytváří super pohlcující pohyblivý obraz s dvojnásobným horizontálním a vertikálním rozlišením než 4K a čtyřnásobným počtem pixelů. V kombinaci s frekvencí aktualizace 60 Hz je výsledkem plynulý, ostrý pohyblivý obraz i při rychlých změnách obrazu. Díky 4K/120 Hz lze ultrarychle pohyblivý obraz v UHD reprodukovat s vysokým kontrastem a ostrostí, takže sledování sportu, akčních filmů, vysoce výkonných herních systémů a VR je mnohem příjemnější.

  Vyhrazená herní funkce (ALLM, VRR, QMS, QFT)
  Rozšířené herní a mediální funkce zajišťují ještě hladší pohybové sekvence a přechody ve hrách, filmech a videích. Režim Auto Low Latency Mode (ALLM) umožňuje automatické nastavení ideální latence pro plynulý, plynulý a nepřerušovaný pohyblivý obraz s interaktivitou. Variabilní obnovovací frekvence (VRR) snižuje nebo eliminuje zpoždění, zadrhávání a trhání obrazovky pro plynulejší a detailnější herní zážitek. Rychlé přepínání médií (QMS) pro filmy a videa eliminuje zpoždění, která mohou způsobit černé obrazovky před přehráním obsahu. Quick Frame Transport (QFT) snižuje herní latenci pro plynulejší hraní bez zpoždění s interaktivní VR v reálném čase.


  NAVRŽENO PRO VÁŠ PROSTOR
  YPAO™-RSC (s 3D, vícebodovým měřením a vysoce přesným 64bitovým ekvalizérem)
  YPAO-RSC (Reflected Sound Control) analyzuje akustiku místnosti pomocí přiloženého mikrofonu YPAO, aby vyladil váš systém pro dokonalý zvuk v konkrétní místnosti. RSC koriguje rané odrazy pro zvuk ve studiové kvalitě. YPAO 3D nabízí automatické nastavení parametrů zvuku, čímž maximalizuje efektivitu 3D zvukového pole s CINEMA AI 3D, Dolby Atmos a DTS:X. Vysoce přesný 64bitový výpočet EQ dosahuje absolutně přirozené akustiky místnosti.

  Kompatibilní s bezdrátovým zadním reproduktorem
  Zkombinujte tento AV receiver s bezdrátovými streamovacími reproduktory MusicCast 50 nebo MusicCast 20 pro pohodlí nastavení domácího kina s bezdrátovým prostorovým zvukem. Zažijte pohlcující, realistický zvuk s intuitivním a bezproblémovým nastavením. Váš obývací pokoj se tak promění v zábavní prostor, kde si můžete naplno užívat filmy a hudbu.

  Dynamický a přesvědčivý design
  Design a řemeslné zpracování Yamaha vytváří vizuální a zvukové umělecké dílo.
  Bezchybná konstrukce podvozku zajišťuje ještě stabilnější výkon.
  Nádherný tvar, který prohlubuje jedinečnost AVENTAGE a dále posiluje jeho veledůležitou zvukovou autoritu.
  Vizuálně vylepšený AVENTAGE odráží tradici a využívá nové principy designu. Předvádí nejinovativnější a nejinspirativnější inženýrskou práci.

  SNADNÉ NASTAVENÍ, SNADNÉ POUŽITÍ
  Snadné použití díky aplikaci MusicCast
  Použijte svůj smartphone nebo tablet s aplikací MusicCast CONTROLLER k nastavení AV receiveru a proveďte další nastavení. Aplikace také slouží jako dálkové ovládání pro všechna zařízení kompatibilní s MusicCast a také pro ovládání zvuku ve více místnostech.

  Hlasové ovládání (Alexa, Google Assistant)
  Dotykové nebo hlasové ovládání – volba je na vás. Ovládejte jeden produkt MusicCast nebo celý domácí systém intuitivně a snadno pomocí Alexa nebo Google Assistant a přiveďte svůj domov k hudebnímu životu.
  * Dostupnost hlasového ovládání Amazon Alexa a Google Assistant se liší podle regionu.
  * Hlasové příkazy lze provádět pouze pomocí externích zařízení.

  Aplikace AV Setup Guide pro počáteční nastavení
  Žádné problémy, žádný zmatek. Tato specializovaná aplikace nabízí odbornou pomoc s nastavením AV přijímačů a zdrojových zařízení. Provede uživatele také různými dalšími tématy, jako je připojení reproduktorů, TV a zdrojových zařízení a přiřazení výkonových zesilovačů.

  DALŠÍ
  Multiroom Audio – MusicCast
  Představte si, že můžete poslouchat hudbu kdekoli u vás doma, bez ohledu na formát. Od vašich oblíbených nahrávek po AirPlay®, od Bluetooth® po služby streamování hudby* a dokonce i zvuk z TV, MusicCast pokrývá celé spektrum.
  Všechny produkty MusicCast jsou navíc navrženy s ohledem na kvalitu zvuku. Podporovány jsou formáty s vysokým rozlišením, jako je Apple Lossless (ALAC) až do 96 kHz, WAV, FLAC a FLAC nebo AIFF až do 192 kHz.
  * Dostupnost služby streamování hudby se liší podle regionu.

  AirPlay 2
  ahoj siri Pusťte si hudbu v kuchyni a obývacím pokoji.
  AirPlay 2 umožňuje streamování Apple Music a dalších streamovacích služeb do více zařízení MusicCast v celé domácnosti. Snadno jej ovládejte z iPhonu nebo iPadu, propojte jej s HomePodem nebo jednoduše použijte hlasové ovládání a požádejte Siri o pomoc.

  Streamovací služby
  Zažijte svět hudby s integrovanými službami streamování hudby*. Synchronizujte své seznamy skladeb a skladby mezi smartphonem nebo počítačem a AV receiverem. Můžete tak snadno poslouchat své oblíbené nebo objevovat novou hudbu.
  * Dostupnost služby streamování hudby se liší podle regionu.

  eARC
  Uvolněte plný potenciál svého obsahu 4K. Enhanced Audio Return Channel (také známý jako eARC) představuje další generaci ARC – dostupné v předních AV receiverech Yamaha.
  eARC nabízí vícekanálové audio formáty v plném rozlišení, jako je Dolby® TrueHD a DTS-HD® prostřednictvím stávajícího připojení HDMI, což umožňuje obzvláště realistický zážitek z prostorového zvuku, který vám umožní ponořit se do vašich oblíbených filmů.

  Zóna 2 včetně HDMI
  S reproduktorovými terminály kompatibilními se Zone2 může tento systém přehrávat AV obsah (nebo dokonce jiný obsah) přehrávaný v hudební místnosti v jiné místnosti. Pokud máte například reproduktory v ložnici nebo kuchyni, můžete přepínat místnosti a poslouchat stejný obsah jako hudební místnost (nebo jiné).

  Phono
  Tento AV receiver má vlastní phono vstup. Připojte gramofon a užívejte si svou sbírku desek.

  Technické parametry
  Počet kanálů
  7.2
  Frekvenční odezva
  20 - 20000 Hz
  Podpora impedance reproduktorů
  8 ohmů
  Pre-out
  7 kanálů
  D/A převodník
  384 kHz / 32-bit ESS Hyperstream DAC ES9007S
  Síťové připojení
  Wi-Fi, Ethernet
  Digitální vstup
  HDMI (7 vstupů / 3 výstupy)
  Internetové streamovací služby
  Internetové rádio, Deezer, Spotify, TIDAL, Amazon Music a další
  Lokální streamování
  AirPlay 2, Bluetooth, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
  Nadstandardní BT kodek
  AAC
  Rádio
  DAB/DAB+/FM
  Podporované audio formáty
  FLAC, WAV, AIFF, WMA , MP3, AAC, HE-AAC
  Digitální vstupy (kHz / bit)
  384 kHz / 32-bit
  Surround - objektové formáty
  DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualizer
  Video technologie
  4K nativní, 8K nativní
  Barevné formáty
  Dolby Vision, HDR10+
  Barva
  černá

  Dokumenty

  Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

  Hodnocení produktu

  2zákazníci doporučují produkt
  0zákazníků nedoporučuje produkt
  93 %
  průměr z 3 hodnocení
  5
  2 ×
  4
  1 ×
  3
  0 ×
  2
  0 ×
  1
  0 ×
  • Doporučuje produkt

   100 %
   • dokonalý zvuk nesrovnatelný s analogem,mnoho funkcí a možností nastavení,po složitějším nastavení uživatelsky jednoduché ovládání,špičkové DO,perfektní Music Cast komunikace s telefonem,DAB+ rádia,phono vstup,ve spojení s reprosoustavou Yamaha ns-350 velmi dobrá aparatura
   • vyšší cena,složitější prvotní nastavení

   splněný sen

  • Doporučuje produkt

   100 %
   • Celková konstrukce,kompletní konektivita,5 let záruka
   • Vysoká cena oproti cizině,nedostupnost,malý plastový knoflik,hnusná aplikace oproti staré,malý displej

   Jelikož mi stará Yamaha 1030 začala blbnout ( hdmi arc) tak jsem se rozhlédl po nové.Našťěstí v této době dorazilo 5 kusů k nám této nové Yamahy Aventage( do 2 dnů se prodaly všechny) .K dispozici byl ještě Denon 3700 a 4700.Dle srovnání zcela jasně vyhrála tato Yamaha.Jako jediná na světě má všechny hdmi verze 2.1.Vnitřní plně symetickou konstrukcí smete v této ceně veškerou konkurenci.Hlavně mě zaujali chladiče na všechny čipy hdmi 2.1( to se hned tak nevidí!) H rám je hodně masivní.Zvuk v domácím kinu bez připomínek.Má ho na starosti nový 64Bit čip od Qualcomu.Ve stereu připojuji na pre out koncový zesilovač Naim.Ne že by Yamaha hrála ve stereu špatně ,ale Naim je jiná liga.Ypaq kalibrace vše precizně nastavila a zbytek jsem doladil ručně.Zesilovač má veškeré moderní zpusoby streamu a hlasových ovládání.(Alexa Siri apod) Plná konektivita s čímkoliv.
   Závěr:koupí tohoto zesilovače neuděláte chybu.V nejbližší době se očekává finální verze firmwaru s podporou 120HZ/4K a kompletním odemčením portů hdmi 2.1 40GBit.Poté to bude zesilovač bez chyb.Hezký den.