Onkyo TX-NR616

• splňuje moje očekávání
    • dac v přístroji pracují fakt dobře
    • plný zvuk dobrá dynamika
    • usb přehraje fakt hodně a zvuk komprimovaných formátů zní lépe
    • audiofilové by možná řekli trošku méně analytický zvuk ale zní to přirozeně a kompaktně

Protože poslouchám často muziku volil jsem stereo a nelituji.
    Připojil jsem optikou dvd a mmc a je vystaráno. Filmy mají rovněž zajištěný odpovídající zvukový doprovod a Metallica živě v hd kvalitě (obraz) LPCM (zvuk) je prostě mazec :-)

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• Velká flexibilta - množství vstupů.
    • Internetová rádia - fungují skvěle.
    • Ovládání přes Android.
    • Výborný zvuk (alespoň pro běžného posluchače - nejsem audiofil).
    • Kalibrace pro více poslechových míst dokáže velmi dobře vyvážit zvuk.
    • Velmi rozdílná úroveň hlasitosti v reřimu THX a TV (nastavení 50 a 30 ze 100)
    • Zesilovač je trochu více citlivý na mobilní telefony než byl můj předchozí model.

Podle dosavadních zkušeností nabízí přístroj příjemný a vyvážený zvuk pro běžný poslech. Po provedení plné kalibrace pomocí přiloženého mikrofonu ze tří poslechových pozic nabízí jednotlivé poslechové režimy vynikající dojem.

Poslechový režim TV Logic je opravdu vynikající pro sledování TV pořadů a filmů se zvukem 2.0. Zesilovač skvěle rozdělí řeč a hudbu do jednotlivvých reproduktorů tak, že výsledný efekt se blíží zvuku 5.1.
    Režim THX reprezentuje zvuk u BluRay filmů tak, jako byste si vyrazili do kina. Režim All Channel Stereo zase příjemně naplní místnost zvukem při nenáročném poslechu hudby. Pro detailisty je pak k dispozici režim Pure Audio, který maximálně povypíná vnitřní elektroniku přístroje, aby přednes hudby nebyl ničím zkreslený.

Dálkový ovladač lze rozumně použít i pro ovládání ostatních komponent domácí zábavy. I když se nemůže srovnávat s univerzálními ovladači jako je Logitech harmony, tak jej lze s úspěchem použít.

Zatím maximální spokojenost.

Počet pamětí tuneru
Komponentní vstupy
Kompozitní vstupy
Linkové vstupy

AV přehrávač vyznačující se příjemnými designérskými liniemi je vhodný pro uživatele, který ocení hlavně bohatou výbavu, zajímavé funkce a kvalitu zvuku. Vyniká kvalitnějším zpracováním, má certifikaci THX Select2 Plus, větší výkon a analogový cinch výstup do 3. zóny. Kromě standardních dekodérů zvuku pro poslech filmů z DVD, z televize a ze satelitu, je vybaven dekodéry pro poslech kvalitního zvuku z filmů přehrávaných z Blu-ray přehrávačů.

• Má certifikaci THX Select2 Plus
    • Skvělý zvuk (jsem poloaudiofil) po kalibraci přiloženým mikrofonem a důkladném nastavení
    • Aktivní chlazení dle teploty, které není slyšet
    • Internetová rádia fungují skvěle, přes web ONKYO po zadání MAC adresy vašeho AV přijímače můžete přidávat vlastní stanice - funguje mi tak premium účet na Digitally Imported
    • Pro druhou a třetí zónu lze nastavovat zdroj zvuku nezávisle a je možné je mít aktivované i při vypnutém AV přijímači. Mám zvuk rozvedený do dalších místností a reproduktory v koupelně a WC ve stropě
    • Menu AV přijímače se zobrazuje i na TV / projektoru
    • Velké množství vstupů, které je možno přiřazovat konkétním tlačítkům na předním panelu. Samozřejmostí je možnost přejmenování každého vstupu
    • Možnost ovládání z Androidu
    • Možnost ztlumení podsvícení
    • Obsahuje ještě optické vstupy, které se dnes již postupně ruší. Oceňuji to, mám ještě JVC CD přehrávač s optickým výstupem. Další optiku používám pro desktop PC
    • AV přijímače by měly mít podsvícená tlačítka, bylo by to užitečné a na ovladači dvojnásob
    • Jsem poloaudiofil a vadí mi vcelku vysoký šum při použití některých encoderů. V režimu pure audio a stereo je šum však skoro zanedbatelný
    • Pohyb v menu má odezvy, což je nepříjemné, pokud už přístroj máte v ruce a potřebujete rychle něco nastavit - často nechtěně přejíždíte o položku dále
    • Vytváří pauzu mezi skladbami při přehrávání z USB

Celkově jsem spokojen. Dnešní AV přijímače (a nejen ty) jsou založené na firmware, které obstarává většinu funkcí. Člověk tím zaplatí za to, že po zapnutí přijímač dlouho startuje (cca 20 sekund).

• splňuje moje očekávání
    • dac v přístroji pracují fakt dobře
    • plný zvuk dobrá dynamika
    • usb přehraje fakt hodně a zvuk komprimovaných formátů zní lépe

Protože poslouchám často muziku volil jsem stereo a nelituji.

• Výborný zvukový projev - nejsem audiofil.
    • Přehledné nastavení.
    • Kalibrace přiloženým mikrofonem.
    • Možnost ztlumení podsvícení.
    • Velké množství vstupů - dva výstupy.
    • Aktivní chlazení dle teploty, avšak ani v tichých scénách není slyšitelný.
    • Netrádia z celého světa, včetně několika desítek z ČR.
    • Late night režim.
    • Výborný poměr cena/výkon - koupeno v mall.cz za 8900Kč (srpen 2013).
    • Podpora zóny 2 a 3 - možnost pouštění v dalších místnostech.
    • Možnost ovládání z Androida.
    • USB i na předním panelu.
    • Ovládání TV ovladačem k Onkyu.
    • Chce srovnat eq. level a pořádně vybalancovat, kalibrace není všespásná.
    • Při přehrávání z USB je mezi tracky pauza, protože načítá další (asi neumí nabufferovat předem).
    • Docela hřeje, jednou jsem na něm ani neudržel ruku, ale většinou se to chladí zapnutím větráku (není slyšet).
    • Mohly by být podsvícený i tlačítka - večer není vidět na panel.

Jsem naprosto unešený, mám ho cca týden a snad nyní vše nastaveno a funguje jak má. Plně mohu doporučit amaterskému posluchači. Do budoucna je podpora i pro 4k upscaling, takže není ten pátek určitě bude sloužit.

• , zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• Velká flexibilta - množství vstupů.
    • Internetová rádia - fungují skvěle.
    • Ovládání přes Android.
    • Výborný zvuk (alespoň pro běžného posluchače - nejsem audiofil).
    • Kalibrace pro více poslechových míst dokáže velmi dobře vyvážit zvuk.
    • Velmi rozdílná úroveň hlasitosti v reřimu THX a TV (nastavení 50 a 30 ze 100)

Zatím maximální spokojenost.

• hraje dobře

dobrý poměr výkon cena

• V německu vyjde opravdu levněji. Já ho dnes koupil za 271 EUR :-) + cca 170 Kč doprava do ČR.

Asi nebudu mít český návod, ale za ten cenový rozdíl se to určitě vyplatí :-)

• kvalitni zpracovani
    • dostatek HDMI vstupu
    • ovladani na iphone - funuguje dobre
    • internetova radia funguji skvele
    • moznost nastaveni maximalni hlasitosti (mame male dite a neustale s koleckem volume otaci)
    • zatim jsem neprisel na zadne

viz nabidka ze SRN - ja koupil v SRN za 380EUR

• Brzy porovnám s Pioneer VSX-520 a dodám recenzi.
    • -- Cena :-(
    • Myslím že půjdu do něho v SRN stojí nový kus 12 748,8 Kč nevím proč je u nás v ČR všechno tak předražený??

+AV receiver má certifikaci THX Select2 Plus
    +upscaling až na rozlišení 4K díky procesoru Qdeo Technology by Marvell
    +on screen menu přes HDMI – menu AV receiveru se zobrazí i na displayi televizoru
    +AV receiver má podporu funkce HDMI Stand-by – průchozí signál při stand-by režimu do TV
    + DTS-HD, Dolby TrueHD, DD, DTS, DTS Neo:6, DPL IIz, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, LPCM